Klaudia Malec - opinia po kilku latach

Wszystkie zajęcia pamiętam jako miły i bardzo efektowny czas spędzony w gronie fantastycznych ludzi pod "przywództwem" wspaniałej trenerki. Do tej pory po moim pokoju turlają się piłeczki, przy których rozgrzewaliśmy się podczas żonglowania, by móc rozpocząć pracę nad tekstem czy poznawaniem nowych technik. Zawsze było wesoło i radośnie. Każde kolejne warsztaty były odkrywaniem swoich nowych umiejętności, zdolności, szlifowanie mocnych stron i pracowanie nad tym, co sprawia nam problemy.
Dziś już wiem, że ten program swoje efekty nie przynosi z dnia na dzień. Potrzeba trochę czasu i zaangażowania w umiejętne posługiwanie się technikami.
Obecnie mam 18 lat i za rok piszę egzamin maturalny. Nieprzerwanie odnoszę sukcesy w nauce, a także realizuję się w swoich pasjach. Dzięki wszyskim technikom, które poznałam na zajęciach moja nauka stała się bardzo łatwa, szybka i przyjemna (co nie oznacza, że wogóle nie otwieram książek). Chyba największy postęp zauważyłam w nauce angielskich słówek (mój poziom językowy bardzo się poprawił), a także wciąż utrzymuję szybkie tempto czytania tekstów. Po tylu latach okazuje się, że Instytut bardzo się zmienił, udoskonalił swoją formę i poszerzył ofertę. Czas spędzony na zajęciach nie został zaprzepaszczony. Obecnie jestem silną osobą, odporną na stres i dzięki wszystkim metodom nauki mam czas na spotkania z przyjaciółmi, hobby, wycieczki, a także planuję niebawem założyć własną firmę. Myślę, że każdy powinien skorzystać z Państwa oferty, bo warto uczestniczyć w czymś, co przynosi efekty i daje szansę na realizowanie swoich planów, dążenie do celów i bardzo dobre wyniki w nauce.
Życzę wszystkim trenerom i pracownikom Instytutu wiele wytrwałości w swojej pracy i uśmiechu na twarzy każdego dnia, bo to, co robicie na prawdę pomaga w codziennym życiu.

Michał Kucała

W warsztatach Europejskiego Instytutu Edukacji ENGRAM uczestniczyłem w latach 2011/2012. Warsztaty te dały mi wiele korzyści w nauce oraz innych dziedzinach życia. (...) Podstawową umiejętnością, której nauczyłem się na warsztatach, jest przede wszystkim szybkie czytanie; zrozumiałe czytanie, które już na początku gimnazjum okazało się bardzo (jedną z moich pierwszych lektur w tej szkole byli "Krzyżacy"). Selektywność w czytaniu również przydała się podczas nauki, np. historii, kiedy to przed sprawdzianem, szybko usiłowałem powtórzyć sobie najważniejsze informacje. Obie te umiejętności przydały mi się również, gdy zostałem w tym roku wiceprzewodniczącym w Młodzieżowej radzie Miasta Kędzierzyna-Koźla i musiałem wówczas przeczytać stos dokumentów, które dotyczyły zadań, obowiązków i praw tej instytucji samorządowej. Następną bardzo ważną umiejętnością okazała się zdolność kojarzenia różnych informacji. Wiedza, jak kojarzyć fakty przydała mi się, np. na biologii i geografii. Mapy myśli oraz umiejętność ich tworzenia, zostały bardzo docenione w szkole, w erze pracy w grupach. Podsumowując jestem bardzo zadowolony z warsztatów edukacyjnych. Dzięki nim rozwinąłem w znacznym stopniu moje umiejętności naukowe i interpersonalne. Stałem się osobą bardziej bystrą i asertywną.

Opinia z grupy Kraków 175 (1)

Program ciekawy, prowadzony profesjonalnie przez trenera, podręczniki dostosowane do zakresu inteligentnego pojmowania określonych zagadnień. Reszta zależy do uczestnika, na ile solidnie traktuje trening w domu.

Opinia z grupy Kraków 175 (2)

Powinno się wdrożyć zajęcia w program nauczania szkolnego, ponieważ jeżeli dziecko pracuje systematycznie przynosi to niesamowite efekty.

Bożena Białek

Po warsztatach Natalia moim zdaniem jest bardzo systematyczna. W szkole raczej nie ma kłopotów. Po zajęciach lubi czytać - co wcześniej było problemem. Czytając jeszcze zmienia końcówki, ale to musi cały czas ćwiczyć. Bałam się, że Natalia nie da sobie rady. Ale cały czas Natalia samodzielnie ćwiczy, sama odrabiała zadania z warsztatów, moja pomoc była znikoma. Zrobiła się bardzo spostrzegawcza.

Zobacz gdzie jesteśmy

 

Facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szybki angielski w mediach