Opinie Szybki Angielski

Bogumiła Dutkiewicz
Właśnie zakończyłam kurs języka angielskiego prowadzony metodą indywidualną wg systemu Colina Rose w szkole Engram w Krakowie. Pieczę nad moimi poczynaniami prowadziła Trenerka Pani Paulina Grzybek. Nie było to oczywiście moje pierwsze spotkanie z językiem angielskim, ale pierwsze z jego nauką. Szkoła choć oddalona od mojego miejsca zamieszkania bardzo przyciąga swoimi urokami, zwłaszcza ogrodem w którym przeprowadziliśmy wspólnie z Trenerką większość spotkań. Miałam duże wątpliwości co do podjęcia uczestnictwa w tym kursie, miałam obawy czy poradzę sobie z tym językiem mając inne przyzwyczajenia językowe z przeszłości, wszystkie moje wątpliwości szybko ustąpiły przede wszystkim i głównie dzięki wyśmienitej Trenerce, która dba o swojego ucznia, motywuje, dyscyplinuje, szanuje każdą minutę spotkania, a jednocześnie prowadzi zajęcia w taki sposób, że po pierwsze czas mija nieubłaganie szybko i chce się jeszcze, a po drugie wyglądają tak jakby się przebywało na miłym spotkaniu z przyjaciółką na luźnej rozmowie przy kawie. Wszystko to w duchu nauki i profesjonalnemu podejściu, każda minuta zbliża do kolejnego angielskiego słowa, a każdy czas spędzony przy nauce urealnia postępy językowe. Gdyby świat miał wszędzie takich trenerów to wszyscy w jego najdrobniejszym zakamarku potrafiliby porozumiewać się w tym języku bezbłędnie. Nie wierzyłam w swoje możliwości, a teraz wiem że umie, że daję rady i będę nadal rozwijać swoje postępy wspólnie z Panią Pauliną i szkołą Engram. Czas na kolejny etap i poziom językowy już się zbliża. Bogumiła Dutkiewicz
Bogumiła Dutkiewicz
Agnieszka Hajduk
Serdecznie polecam naukę angielskiego w Europejskim Instytucie Edukacji Engram w Krakowie. Jest to przyjazne uczniom miejsce, gdzie nie tylko można znaleźć wiedzę, ale przy tym dobra zabawę. Sama metoda jest innowacyjna i pomogła mi „odblokować się” jeśli chodzi o mówienie po angielsku. Ani się obejrzałam a zaczęłam po prostu swobodnie mówić, a nawet żartować i plotkować! Na platformie każdy może znaleźć coś dla siebie, w zależności czy jest wzrokowcem czy lepiej mu idzie nauka słuchając, a mapy myśli są po prostu świetnym utrwaleniem całej zdobytej wiedzy. Miałam przyjemność poznać tylko jednego trenera, Martę Miliszkiewicz, ale jeżeli wszyscy tacy są to nie dość, że można się nauczyć angielskiego, to jeszcze można uśmiać się po pachy. 😊 Bowiem jak powszechnie wiadomo, lepiej człowiek przyswaja wiedzę, jak sprawia mu to przyjemność, a nie te cotygodniowe spotkania każdy czeka z niecierpliwością. Z całego serca Polecam! Agnieszka Hajduk
Agnieszka Hajduk
PIOTR POLK
Być tutaj to jak zwiedzać świat
PIOTR POLK
Renata Rybak
"Witam serdecznie, postanowiłam podzielić się z Państwem swoimi uwagami na temat nauki j. Angielskiego w Państwa szkole. Uczęszczałam na dwa kursy w grupie Virginia jako indywidualny uczestnik. Prowadzącą zajęcia była Kasia Pomykała, a teraz do rzeczy: nie jestem młodą dziewczyna stąd w moich czasach spędziłam czas na nauce j. rosyjskiego i należę do tych osób, które „cale życie” próbują nauczyć się j. angielskiego w różnych konfiguracjach różnych szkołach i są bardzo oporne na tą naukę! Jestem też osoba pracująca na terenie całej Polski stąd trudność systematycznego chodzenia 2-3 razy w tygodniu na lekcje! No i stało się! Odnalazłam Waszą szkołę! Metoda nauczania bardzo elastyczna a przede wszystkim ciekawa, kursy które słucham jadąc w samochodzie, śpiąc gdzieś w hotelu w Polsce, gotując obiad w weekend. Kasia to jej należą się pochwały bardzo profesjonalna, indywidualne podejście do nauki jest wyróżniające. Potrafi wymagać jednocześnie sprawić ze na lekcjach jest niezwykle interesująco. Mam tu na myśli różnorodność ćwiczeń (moje ulubione z kostką) oraz niezwykle przyjazną atmosferę. Po raz pierwszy totalnie bez stresu (wcześniej na innych kursach zawsze miałam w głowie: znowu nie ogarniasz kobieto!!) i z ogromna przyjemnością przychodziłam na lekcje. Nigdy nie zrobiłam takich postępów co zauważył również mój anglojęzyczny szef! Sama szkoła bardzo otwarta na swoich uczniów i pomocna. Wiem ponieważ na ostatni kurs miałam wsparcie firmy w której pracuję, pojawił się problem z wystawieniem faktury i Państwa szkoła znalazła rozwiązanie. Poleciałam szkołę kolegom i przynajmniej 3 lub 4 osoby już korzystają w Polsce z Państwa usług! A wiem że będzie więcej! Dziękuję i do zobaczenia w październiku!"
Renata Rybak
Michał Szpak
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie spotkałem; to jest sposób uczenia się, który naprawdę dociera indywidualnie do każdego człowieka.
Michał Szpak
Biuro Rachunkowe Ademi
„Zaświadczam, że Biuro Rachunkowe Ademi Elżbieta Grzesik w roku 2019 korzystało z kursu prowadzonego przez Europejski Instytutu Edukacji Engram. Współpraca została podjęta ze względu na ciekawą ofertę oraz rekomendacje. Kurs języka angielskiego, prowadzonego Metodą Colina Rose oznacza się wysokim poziomem merytorycznym, ciekawą formułą zajęć oraz profesjonalnym podejściem do kursanta. Na uwagę zasługuje fakt, że w trakcie zajęć panowała miła atmosfera, lektor prowadzący był zawsze przygotowany, a poziom kursu dostosowany do naszych możliwości językowych. Zajęcia odbywają się w ciekawym miejscu z profesjonalnie przygotowanymi salami, wolnymi miejscami parkingowymi i dużym zadbanym ogrodem, w którym w ciepłe dni również odbywały się zajęcia. W przyszłości chcielibyśmy kontynuować naukę tą metodą. Taki sposób przyswajania języka obcego jest godny polecenia szczególnie dla osób, które nie mają zbyty dużo czasu na udział w lekcjach i preferują pracę w dogodnym dla siebie terminie.”
Biuro Rachunkowe Ademi
PIOTR SZWEDES
That was me – before those magic six months…
PIOTR SZWEDES
ALEKSANDRA CIUPA
Nigdy nie spodziewałam się, że będę z taką niecierpliwością czekać na lekcje angielskiego. Za każdym razem po prostu nie mogę się doczekać.
ALEKSANDRA CIUPA
Szymon Macałka
"Kurs Szybki Angielski Metodą Colina Rose w Europejskim Instytucie Engram w Krakowie jest kursem godnym polecenia. Dzięki tej metodzie efekty są szybkie - platforma online pozwala na utrwalenie i uporządkowanie wiedzy, a spotkania z Trenerem łamią bariery językowe i motywują. Sam Instytut nie przypomina żadnej innej szkoły językowej w Krakowie - sale są profesjonalnie wyposażone, a budynek klimatyczny i w otoczeniu zieleni. Na wyróżnienie zasługuje Kadra Trenerska, a w szczególności Trenerka Katarzyna Pomykała, która przez czas trwania kursu motywowała mnie na każdym kroku do nauki, a swoim podejściem zachęcała do poznania języka i otwarcia się na mowę. Mogę polecić każdemu kurs Szybki Angielski Metodą Colina Rose w Europejskim Instytucie Engram w Krakowie."
Szymon Macałka
DOROTA GARDIAS, dziennikarka
„Miałam wcześniej ogromną obawę przed mówieniem. Okazało się, że jestem w stanie rozmawiać po angielsku na każdy temat. Pierwsze efekty zaskoczyły mnie podczas wyjazdu zagranicznego już po dwóch czy trzech miesiącach.”
DOROTA GARDIAS, dziennikarka
TOMASZ JACYKÓW, stylista
„Już po półtora miesiąca stwierdzam, że język, który był mi stosunkowo obcy, przestaje być mi obcy… Bywa, że jestem chory, leżę i nie mam siły ruszyć ręką ani nogą, ale na angielski zbieram się i wychodzę. Jeżeli się zdarzy, że akurat nie ma mnie w Warszawie, to jest mi tych utraconych zajęć bardzo żal. Od razu staram się je nadrobić, jak mogę.” Kiedy, na przykład, oglądam moich ukochanych Simpsonów – na szczęście mówią tam prostym językiem – to wreszcie rozumiem, co się tam dzieje – może nie wszystko, ale powiedzmy ¾ – a wcześniej rozumiałem ¼. Zajęcia tutaj są dla mnie na tyle interesujące, ciekawe i fajne, że, na przykład, „urywam się” z planów zdjęciowych; mówię, że muszę iść do lekarza i… idę na angielski. Bywa, że jestem chory, leżę i nie mam siły ruszyć ręką ani nogą, ale na angielski zbieram się i wychodzę. Jeżeli się zdarzy, że akurat nie ma mnie w Warszawie, to jest mi tych utraconych zajęć bardzo żal. Od razu staram się je nadrobić, jak mogę. Jest też coś takiego w tej platformie uczącej, że jeśli nie wejdę na platformę, kiedy trzeba, to jest mi „łyso”. Moja praca z platformą to w ogóle dość specyficzna historia, ponieważ ja generalnie nie korzystam w życiu z komputera. W ogóle. Z zasady. Komputer nie jest mi do niczego potrzebny. Owszem, z obrzydzeniem wchodzę na swoją skrzynkę mailową parę razy w tygodniu, bo muszę ☺. Ale nie odpisuję na maile – oddzwaniam. Nie odwiedzam portali społecznościowych. Żadnych. Czyli nie korzystam wcale z tego fantastycznego, niezwykłego dobrodziejstwa, jakim jest internet. Dlatego samo zachęcenie mnie do wejścia na platformę internetową traktuję już jako ciekawe doświadczenie. Otwieram “maszynkę”, wchodzę na platformę i okazuje się, że to jest dla mnie interesujące. Przede wszystkim interesująca jest historia, która się tam toczy. Cała konstrukcja tego, co jest na platformie, jest taka, że faktycznie mnie to zajmuje, nie jest dla mnie nudne. Poświęcam na to za każdym razem dokładnie pół godziny. Potem myślę sobie: no to już – zrobiłem. A potem nagle robię jeszcze raz, bo to jest po prostu przyjemne. Mam nawet czasem poczucie, że powinienem częściej tam wchodzić.
TOMASZ JACYKÓW, stylista
Magdalena Grzesło
"Z pełnym przekonaniem polecam kurs Szybki Angielski Metodą Colina Rose. Miałam przyjemność szkolić swoje umiejętności językowe przez ostatnie 6 miesięcy pod okiem Trenera, Marty Miliszkiewicz. Już wcześniej uczestniczyłam w "standardowych" kursach językowych lecz żadna metoda di tej pory nie dała tak dobrych rezultatów w moim przypadku. Indywidualne podejście Trenera, bardzo urozmaicone zajęcia i nacisk na motywację poprzez stały kontakt z lektorem także poza zajęciami pomogły mi zrobić ogromny krok w przód w znajomości języka obcego. Każde zajęcia były nie tylko efektywną pracą, ale także miło spędzonym czasem, z dużą dozą poczucia humoru, zabawy oraz praktycznych rad wykorzystania języka w życiu codziennym. To zasługa Naszego Trenera, Pani Marta Miliszkiewicz :). Dodam także, że sam Instytutu Engram w Krakowie to wspaniałe miejsce i bardzo uprzejmi ludzie, którzy go tworzą. Podejście do każdego ze studentów jest bardzo profesjonalne i otwarte na współpracę. W okresie letnim zajęcia odbywały się w pięknym ogrodzie, co nie tylko urozmaicało nasze lekcje, ale także było dla nas zdrowe :). Z pewnością będą kontynuować naukę tą metodą, a to chyba najlepsza rekomendacja :)."
Magdalena Grzesło
ŁUKASZ ZAGROBELNY, wokalista
„Dla mnie ważna jest elastyczność czasowa Metody Colina Rose,  prostota i przystępność materiału i totalna bezstresowość. Do tego duża dawka humoru, która relaksuje i uprzyjemnia naukę.”
ŁUKASZ ZAGROBELNY, wokalista
MATEUSZ JARZĘBIAK
MATEUSZ JARZĘBIAK
Jolanta Kuśmierczyk
"W mojej ocenie nauka angielskiego metodą Colina Rose to zabawa w czystej postaci i sama przyjemność! Krakowski adres EIE Engram - przy Karpińskiego polecam szczególnie latem, kiedy dodatkowych, miłych wrażeń dostarcza śliczny ogród z angielskim trawnikiem. A lektor? - mix cierpliwości, zaangażowania, a przede wszystkim pasja! - to Marta Miliszkiewicz :)"
Jolanta Kuśmierczyk
MACIEJ SIERADZKI
MACIEJ SIERADZKI